लालबन्दी, पुस- १२, लालबन्दी नगर वाङ्‌मय परिषद्ले सिर्जनात्मक लेखन तथा प्रशिक्षण कार्यक्रम गर्ने भएको छ। लालबन्दी नगर वाङ्‌मय परिषद्को ऐन, २०७७ बमोजिम स्थापित लालबन्दी नगर वाङ्‌मय परिषद्ले विभिन्‍न राष्ट्रिय तथा स्थानीय स्तरका साहित्यिक कार्यक्रम गर्दै आएको छ ।

विद्यार्थीको सर्वाङ्‌गीण विकासमा सिर्जनात्मक लेखन तथा प्रशिक्षणले महत्त्वपूर्ण भूमिका खेल्न सक्छ भन्‍ने विश्‍वासका साथ यही पुस १४ गते शनिवार गजल, कविता र गीत लेखन तथा प्रशिक्षण कार्यक्रम आयोजना गर्न लागिएको परिषद्का अध्यक्ष अच्युत अधिकारीले जानकारी दिनुभयो ।
नेपाल संस्कृत विश्‍वविद्यालयका प्रा.डा. देवी नेपाल  प्रशिक्षण कार्यक्रमको प्रमुख प्रशिक्षकका रूपमा रहनु हुनेछ । लालबन्दी नगरपालिका भित्रका सम्पूर्ण सामुदायिक तथा संस्थागत माध्यमिक विद्यालयका छात्र र छात्राहरूको सिर्जनात्मक क्षमता अभिवृद्धि गर्न कार्यक्रम कोशेढुङ्‌गा साबित हुने परिषद्का कोषाध्यक्ष विवश पौडेलले बताउनुभयो ।


लालबन्दी नगरपालिकाको वडा नं.५ मा अवस्थित एभरेस्ट एकेडेमी माध्यमिक विद्यालयले उक्त कार्यक्रमको संयोजन गर्ने छ। कार्यक्रममा सहभागी छात्रछात्रा तथा शिक्षकलाई प्रमाणपत्र प्रदान गरिने र छिट्‌टै मधेश प्रदेशमा प्रदेशस्तरीय गजल महोत्सव गरिने आयोजकले जानकारी दिएको छ।