लालबन्दी,मंसिर -१३, नगर विकास काेषका पूर्व अध्यक्ष ध्रुव रिजालले आफ्नै गृह जिल्ला सर्लाहीबाट
नेपाली कांग्रेसकाे महाधिवेशन प्रतिनिधिमा उठ्ने घाेषणा गरेका छन् ।
लालबन्दी ५ रन्जितपुर स्थायी घर भएका रिजाललाई
महाधिवेशनकाे पहिलो खुड्किलाे वडा अधिबेशनबाट लालबन्दीका ५ का कांग्रेस कार्यकर्ताले सर्वसम्मत क्षेत्रीय प्रतिनिधिमा चुनेका छन् ।

अध्ययनका क्रममा करिव ३ दशक अघि काठण्डाै पुगेका रिजालले आफ्नै गृह नगरलाई राजनीतिकाे आधार क्षेत्र बनाए पछि यहाँका युवा उत्साहित भएका छन् । रिजाललाई आफ्नो वर्कतले भ्याएसम्म साथ सहयोग गरि लक्ष प्राप्तिमा मद्दत गर्ने लालबन्दी – ५ का वडा सभापति मिनप्रसाद ढुंगेल बताए ।
हेटाै सिमेन्ट उद्योग,बुटवल धागो कार्खाना, राष्ट्रिय नाचघर,बुटाेल टेक्निकल ईन्स्टिच्युट,बस्ती बिकाश,
गुठी संस्थान,गिरिजाप्रसाद काेईराला श्वासप्रश्वास केन्द्र,नगर बिकाश काेषकाे लगायत झण्डै एक दर्जन संघ संस्थामा अध्यक्ष तथा कार्यकारीकाे पदमा रहेर काम गरेका रिजालले पछिल्लो पटक नगर विकास काेषकाे अध्यक्ष रहदा लालबन्दी र सर्लाहीकै बिकासमा याेगदान गरेका छन् ।
उनले नगर बिकाश काेषकाे अध्यक्ष रहदा करोडौंको खानेपानी आयाेजना सञ्चालनमा ल्याउन अतुलनीय याेगदान गरि लालबन्दी नगर बासिकाे स्वच्छ खानेपानीकाे चाहना पुरागर्न सहयोग पुर्‍याएकाे लालबन्दी -५, का क्षेत्रीय प्रतिनिधि यादव कुमार दाहालले बताए । नगर विकास काेषका पूर्व अध्यक्ष रिजालले लालबन्दी र हरिवनमा व्यापारीक कम्प्लेक्स बनाउन सहयोग गरेको दाहाल सम्झन्छन् ।

आफू विभिन्न संघसंस्थाकाे कार्यकारी पदमा रहदा नातागोता र आफन्त बनाउनने भन्दा पनि त्यस संघसंस्थाकाे संस्थागत तथा प्रशासनिक सुधार गर्दै संस्थाकाे उद्देश अनुरूप कामगरेकाे बताउदै ,पछिल्लो पटक नगर विकास काेषकाे अध्यक्ष रहदा विभेद रहित ढंगले काम गेकाे बताउदै पूर्व अध्यक्ष रिजालले सर्लाहीको बिकासमा पनि अर्बौं रकम पठाएको बताए ।
उनले आफू कसैको राजनीतिमा हस्तक्षेप गर्न नभई देशकै ठुलो र गाैरवपूर्ण इतिहास बाेकेकाे नेपाली कांग्रेसका लागि सबल र सक्षम नेतृत्व चयन गर्ने प्रक्रियामा सहभागी हुन नेपाली कांग्रेसकाे महाधिवेशन प्रतिनिधिका लागि उमेदवारी बनेको बताउदै सर्लाही क्षेत्र नं १ का प्रतिनिधिलाई सहयाे गर्न आग्रह गरे ।