मनोज यादव /सर्लाही ,कात्तिक १३— प्रदेश न–२ अन्तर्गत सर्लाही जिल्ला मै पहिलो पटक आयोजना हुन गइरहेको विशुद्ध साँस्कृतिक प्रतियोगिता सर्लाही आईडल नोबेल पुरस्कार –२०७८ को सनिवार बाट विधिवत रुपमा सुभारम्भ भएको छ । प्रतियोगिताको पहिलो दिन जिल्लाभरी बाट अडिसनका लागि छनौट भएका प्रतियोगिहरु बिच परिचयात्मक कार्यक्रमको आयोजना गरिएको आयोजक संस्था विसेसले जनाएको छ ।


“सर्लाहीको सान ,सर्लाहीको मान“ भन्ने नाराका साथ आयोजना भइरहेको यस प्रतियोगिता मुख्य उदेश्य गाउँगाउँमा लुकेर रहेका प्रतिभालाई एउटै मञ्चमा ल्याएर उनीहरु भित्रको कलाकारितालाई सबै सामु प्रस्तुत गर्नु रहेको कार्यक्रम संयोजक मैथिली गायक संतोष कर्णले बताएका छन् ।
सात दर्जन भन्दा बढी प्रतियोगिहरुले भाग लिइरहेको यस प्रतियोगितालाई जिल्ला भरिका छापा तथा विधुतिय मिडियाहरुले मिडिया पार्टनरको रुपमा सघाइरहेका छन् भने जिल्लाका दर्जनौं विशिष्ट ब्यक्तिहरुले आर्थिक सहयोग गरेका छन् ।
सनिवार सम्पन्न परिचयात्मक कार्यक्रममा प्रतियोगिहरु सहित जिल्ला समन्वय समिति सभापति मेथुर चौधरी, मलंगवा नपाका नगरप्रमुख निरसल साह, उपप्रमुख शान्ति मिकरानी,प्रमुख जिल्ला अधिकारी, प्रहरी प्रमुख ,पत्रकारहरु लगायतको उपस्थिति रहेको थियो ।उपस्थित अतिथिहरुले एकएकवटा गीत गाएर प्रतियोगिताको सुभारम्भ गरेका थिए ।
सनिवार भएको कार्यक्रममा प्रतियोगीहरुले आआफ्नो नाम दर्ता गराइ एकअर्का सँग परिचय गरी छोटो मिठो प्रस्तुति दिएका थिए । तिहार र छ्ठ पछि हुने फाइनल प्रतियोगिताबाट प्रथम हुनेलाई ५१ हजार,दोस्रो ३१ हजार र तेस्रो हुनेलाई २१ हजार नगद सहित प्रमाणपत्र प्रदान गरिने आयोजकले जनाएको छ । प्रतियोगिता स्पोन्सर समेत रहेको मलंगवा नगरपालिका वडा न–८ स्थित कुसुम पार्टी प्यालेसको सभाहलमा संचालन हुने कार्यक्रम संयोजक कर्णले जानकारी दिए ।