हात्तीले भत्काएको कच्चि घर र हात्ती । तस्विर साैजन्य जिल्ला प्रहरी कार्यालय सर्लाही ।

लालबन्दी, जेठ १६गत मंगलबार हरिवन नगरपालिका–१, गमडिकुना स्थित भैरव बहादुर सिंंहको बाँसको टाटीले बनाएको कच्ची घरमा क्षति पुर्याएको जंगली हात्तिले गएराती लालबन्दी नगरपालिका–१० चन्द्रपुर स्थित पोखरी टोलमा चारवटा घर भत्काएको छ ।
लालबन्दी १० का वडा अध्यक्ष टोपबहादुर श्रेष्ठका अनुसार स्थाीय श्याम माया मगर, पहल मान मोक्तान, नुरुल अन्सारी र देब लाल डिम्डुङको घरमा हात्तिले क्षति पुर्याएको हो । त्यस्तै तामाङ मृत्यु संस्कार गर्ने घाटको लामा बस्ने टहरोलाई समेत हात्तिले भत्काईदिएको स्थानीय बासिन्दाले बताएका छन् ।
चन्द्रपुरको पोखरी टोलमा तीनवटा हात्तिको समूह राती नै आएको थियो । हात्ति आएपछि गाउँलेहरु रातभर नसुतेका स्थानीय सञ्चार उदय पाख्रीनले चियोचर्चो खबरलाई जानकारी दिए । उनका अनुसार हात्तिले ४ वटा घर भत्काए छ ।
विगत एक महिनादेखि बागवानी केन्द्रको जंगलमा बस्दै आएको तीनवाटा हात्तीले भौतीक क्षती गरेको भएपनि मानववीय क्षति भने गरेका छैन ।